Hrvatica priredila senzaciju US Opena: Izbacila četvrtu nositeljicu

Tenis
Hrvatska teniserka Ana Konjuh postigla je najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri plasmanom u četvrtfinale US Opena zahvaljujući pobjedi nad Agnieszkom Radwanskom iz Poljske sa 6-4, 6-4.

Pobjedom nad Radwanskom Konjuh je postala prva Hrvatica u istoriji u četvrtfinalu US Opena.

Konjuh i Radwanska srele su se i na posljednjem Grand Slamu, u Wimbeldonu prije dva mjeseca kada je Konjuh bila nadomak pobjede, ali ispustila je veliku prednost u trećem setu da bi kod rezultata 7-7 nezgodno stala na lopticu i iskrenula članak zbog čega je Radwanska na kraju dobila odlučujući set sa 9-7.

"Bila je ovo nevjerovatna noć. Uspjela sam osvetiti poraz, jako sam sretna", rekla je Konjuh nakon meča.

Ona će se u četvrtfinalu sastati s 10. nositeljkom Čehinjom Karolinom Pliskovom koja je u 4. kolu bila bolja od Amerikanke Venus Williams rezultatom 4-6, 6-4, 7-6(3).