Tigrovi šokirali prvaka: Leicester poklekao već na startu

Fudbaleri Hulla napravili su veliko iznenađenje na startu nove sezone u Premiershipu. Po prvi put od 1989. godine aktuelni prvak krenuo je porazom u novu sezonu.

Čast da otvore novu sezonu Premiershipa imali su aktuelni prvaci Leicester City koji su na gostovanju kod pridošlice iz Championshipa Hull Cityja poraženi 2:1. 'Lisice' su prošle sezone imale ukupno samo tri poraza, a ove sezone već su u prvom kolu izgubili i to protiv kluba koji je trenutno u velikom haosu.

Iako je Leicester imao bolje prilike u prvom poluvremenu, zapravo se odmah na početku moglo vidjeti da će momčadi puno nedostajati suspendirani Robert Huth.

U 20. minuti Riyad Mahrez se s lakoćom progurao kroz odbranu i došao u dobru poziciju ispred gola, ali njegov udarac je otišao pokraj desne stative. Mahrez je pet minuta kasnije gurnuo odlični loptu koju je uhvatio Daniel Drinkwater i unutar šestnaesterca opalio, ali je i taj udarac za dlaku otišao pokraj lijeve stative.

Leicester je u razmaku od 41. do 43. imao nekoliko odličnih prilika, ali nevjerovatno je što su sve uspjeli promašiti Vardy, Musa, Mahrez i Fuchs! No, kada se činilo da će se na poluvrijeme otići bez golova, Hull je u sudijskoj nadoknadi uspio povesti. Adama Diomande je prvi došao do jednog odbijanca u šesnaestercu i sjajno zabio glavom.

Već u prvoj minuti nastavka Tom Huddlestone je srušio Musu na samom rubu šesnaesterca, a sudija Michael Dean je pokazao na bijelu tačku odakle je precizan Mahrez za izjednačenje.

U 57. minuti Robert Snodgrass je došao do jedne lopte na rubu šestnaesterca i pucao iz prve u donji desni kut za 2:1 Hulla. Nevjerovatno je kako ga je odbrana Leicestera ostavila samog u zoni udarca. Pokušavao je Leicester do kraja zabiti barem za izjednačenje, ali 'lisicama' danas apsolutno ništa nije polazilo za 'rukom' pa je tako Hull iznenađujuće došao do pobjede koju vjerovatno niko nije očekivao.