Australija savladala Tunis i potpuno zakomplikovala grupu s Francuzima

1:0

Nogometaši Australije savladali su Tunis rezultatom 1:0 i tako potpuno zakomplikovali situaciju u grupi na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Svi smo znali da ćemo dobiti vrlo borbenu utakmicu, a to se na kraju i desilo. Nismo mogli uživati u fantastičnom fudbalu, ali je bilo uzbuđenja.

Australija je znantno bolje ušla u meč i kontrolisala igru, a za to je stigla i zaslužena nagrada.

U 23. minuti Craig Goodwin ubacuje s lijeve strane, a Mitchell Duke fantastično glavom pogađa za 1:0 i zasluženo vodstvo Socceroosa.

Do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata, iako je Tunis u dva navrata dobro zaprijetio.

Kako se meč bližio kraju, tako je i Tunis preuzimao inicijativu. Veliku šansu imao je Msakni u 72. minuti, ali je Matt Ryan odlično odbranio.

Promjene rezultata na kraju nije bilo, tako da je Australija došla do tri boda i vratila se u borbu za nokaut-fazu. S druge strane, Tunis je ostao na jednom bodu tako da u ovoj grupi imamo velika uzbuđenja uoči posljednjeg kola.

U posljednjem kolu sastaju se Tunis i Francuska te Australija i Danska.