DEBAKL UNITEDA I DEVET GOLOVA U VELIKOM DERBIJU: Haland sigurno nije s ove planete

,

Derbi 9. kola engleskog Premijeršipa između mančesterskih rivala Sitija i Junajteda donio je apsolutnu dominaciju tima Pepa Gvardiole (Guardiola), koji je deklasirao protivnika s 6:3.

Briljirali su Erling Haland (Haaland) i Fil Foden (Phil), koji su postigli po tri gola.

Haland je zabijao u 34., 37. i 64. minuti, a s današnjim het-trikom došao je do učinka od 14 golova ove sezone.

Uz to je upisao i dvije asistencije za Fodenove golove iz 44. i 73. minute.

Foden je svoj prvi gol zabio u 8. minuti poslije proigravanja Bernarda Silve.

Dvostruki strijelac za "Crvene đavole", koji su se kasno vratili u meč, bio je Entoni Marsijal (Anthony Martial - 84., 90 - penal), dok je prvi gol bio djelo Antonija (Antony) iz 56. minute.

Inače, Erling Haland je nakon devet kola na nevjerovatnoj cifri od 14 postignutih golova i tri upisane asistencije i vrlo moguće da će do kraja debitantske sezone u Premiershipu oboriti mnoge rekorde.