Bordo i plavi tim podijelili bodove u vječitom derbiju: Okvir gola i nevjerovatan promašaj Ahmetovića spasili goste

.

Odigran je još jedan vječiti sarajevski derbi između Sarajeva i Željezničara, u okviru 30. kola Premijer lige BiH.

Nakon nešto više od 90 minuta prosječne fudbalske predstave konačan rezultat je bio 1:1.

U utakmici, koju su obilježile bakljade domaćih i gostujućih navijača, te parole "Hordi zla" i "Manijaka" i nekoliko prekida, viđena su dva pogotka.

Poveo je bordo tim preko Suljića u 11. minuti nakon duge akcije domaćih tokom koje je i pogođena prečka. Potom su do kraja prvog dijelagosti imali mnogo sreće jer su fudbaleri Sarajeva pogodili prečku i stativu.

U nastavku kao kazna za te promašaje stiže gol Cocalića nakon jednog prekida u 66. minuti meča.

Rezultat 1:1 je ostao do kraja meča.