VELIKO SLAVLJE U BANJA LUCI Borac je novi prvak BiH nakon 10 godina čekanja, Sarajevo poslalo Radnik u niži rang

,

Fudbaleri Borca u pretposljednjem kolu Premijer lige BiH savladali su danas u Banja Luci Tuzla City s 2:0 i tako kolo prije kraja osigurali titulu prvaka BiH.

Goste je načeo u 37. minuti Stojan Vranješ za oduševljenje na tribinama, a potvrda trijumfa stigla je u 59. minuti kada je pogodio rezervista Moraitis nakon lijepe akcije.

Sarajevo je s 3:0 savladalo Radnik, ali nije uspjelo odbraniti naslov prvaka. Nevjerovatno zvuči da je Bordo tim ispustio čak 13 bodova prednosti koje je imao u jednom trenutku u odnosu na Borac.

U 60. minuti Jasmin Mešanović je postigao tek drugi gol u sezoni, a na 2:0 ubrzo je povisio rezervista Jukić.

Konačnih 3:0 postavio je kapiten Krste Velkoski s bijele tačke, a prethodno je nepravilno zaustavljen u kaznenom prostoru gostiju Mešanović.

Ovim porazom Radnik se oprašta od Premijer lige BiH, te uz Olimpik seli u niži rang.