Derbi za zaborav, Sarajevo zadržalo veliku prednost

.

Gradski rivali Željezničar i Sarajevo odigrali su večeras 142. vječiti derbi, koji uopće nije ispunio očekivanja.

Okončan je bez golova 0:0, što je rezultat kojim svakako mogu biti zadovoljniji gosti.

Domaći su već u 8. minuti postigli gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Mora se priznati sumnjiva situacija.

Na prvu ozbiljnu priliku čekalo se do 31. minute, kada je pokušaj Mladena Veselinovića sjajno odbranio Vladan Kovačević.

Već u narednoj minuti Semir Štilić je proigrao Petra Boju, koji je šutirao preko gola.

To je bilo sve u prvom poluvremenu, a drugo je započelo nešto boljom igrom Sarajeva. Gosti su preuzeli terensku inicijativu, a najbolju šansu imali su u 50. minuti, kada je Krste Velkoski šutirao, a Filip Erić odbranio njegov udarac.

Minut kasnije šutirao je i Aleksandar Pejović, ali je opet Erić bio siguran.

U nastavku se igralo grubo, s mnogo prekršaja i kartona.

Nije bilo uzbuđenja sve do 92. minute, kada su domaći umalo poveli. Samir Bekrić je ubacio iz prekida, a Ermin Zec šutirao preko gola.

Ostalo je ipak 0:0.

Vodeće Sarajevo je s ovim remijem zadržalo devet bodova prednosti nad svojim prvim pratiocem Željezničarom.