HRABAR OTPOR SARAJEVA, ALI NEDOVOLJAN Jedan pogodak presudio, Celtic ide u grupnu fazu

.

Aktuelni šampion BiH Sarajevo nije se uspio plasirati u grupnu fazu Evropske lige, nakon što je večeras u Zenici u susretu plej-ofa poražen od škotskog prvaka Seltika rezultatom 0:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Sarajevo je odlično pariralo favoriziranom protivniku, koji nije imao rješenja u napadu.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
by TaboolaPročitajte još
SJEĆATE SE VATRENE KINSEY KOJA JE PREKINULA LIGU PRVAKA? Sad je uradila nešto puno luđe, NEĆETE VJEROVATI
SIN SALIHAMIDŽIĆA ODLUČIO, EVO ZA KOJU REPREZENTACIJU ĆE IGRATI: Bosanci ne mogu da vjeruju, ZAR OVU PONUDU DA ODBIJE?!
AU, KAKVA GOLČINA LUKE JOVIĆA: Srbin pocijepao mrežu, u REALU ostali u čudu!
Bordo tim je prvi zaprijetio u 11. minuti preko Benjamina Tatara, čiji udarac je završio na vanjskom dijelu mreže gostujućeg gola.

Tatar se ponovo našao u šansi u 31. minuti, ali je njegov udarac ovaj put izblokiran.

Gosti su prvu priliku vrijednu pomena imali tek u 40. minuti. Muhamed Eliunusi (Mohamed Elyounoussi) je šutirao, ali je Vladan Kovačević bio siguran.

Drugo poluvrijeme je počelo inicijativom Seltika. U 53. minuti i velika šansa za goste, ali se Kristofer (Kristoffer) Ajer ne snalazi dobro u šesnaestercu domaćina.

Već u 54. minuti nova prilika za goste, a ovaj put Kovačević hvata loptu poslije udarca Eliunusija.

Najbolja šansa za Seltik u 63. minuti. Rajan Kristi (Ryan Christie) je šutirao, a lopta je proletila iznad prečke.

U 68. minuti gosti ponovo prijete, ali je Elhamedov udarac otišao pored gola.

Vodstvo za Seltik u 71. minuti. Kovačević je loše intervenisao poslije udarca Kristija, a Eduard smjestio loptu u mrežu.

Stopostotna šansa za Seltik u 78. minuti, ali je Đokanović odlično reagovao i spriječio novi gol.

Sarajevo do kraja nije uspjelo ozbiljnije zaprijetiti, a Seltik je sigurnom igrom sačuvao prednost i prošao dalje.

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Dupovac, Miličević, Pidro, Đokanović, Sušić, Pejović, Fanimo, Tatar, Ahmetović.

Seltik: Barkas, Biton, Ajer, Dafi, Mekgregor, Braun, Kristi, Tejlor, Frimpong, Eduard, Eliunusi.