BAJEVIĆEV EKSPERIMENT BAŠ I NIJE USPIO Prvi poraz "Zmajeva" u Ligi nacija

,

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na stadionu "Bilino polje" u Zenici od Poljske (1:2) u okviru 2. kola UEFA Lige nacija.

Bh. fudbaleri su dobro otvorili utakmicu i poveli u 23. minuti. Elvir Koljić je izborio jedanasterac, a odgovornost je preuzeo Haris Hajradinović i preciznim udarcem pogodio za 1:0.

Poljaci su nakon primljenog gola preuzeli inicijativu i stvarali prilike, pogotovo u finišu prvog poluvremena.

Pad koncentracije u posljednjim minutama prvog dijela rezultovao je primljenim golom.

Nakon kornera za Poljsku u 45. minuti najviši u skoku bio je Kamil Glik i izjednačio rezultat.

Poljaci su u 67. minuti došli do potpunog preokreta. Nakon centaršuta s lijeve strane najbolje je reagovao Kamil Grosicki i pospremio loptu u mrežu za 1:2.

Edin Višća je u 72. minuti sjajno spustio loptu za Koljića koji je sa 10-ak metara šutirao preko gola.

Do kraja je ostalo 1:2, pa smo zabilježili prvi poraz nakon remija u Firenzi s Italijom.

U drugom susretu ove grupe Italija je golom Barelle slavila u Nizozemskoj.