HISTORIJA JE ISPISANA VEČERAS LISABONU Leipzig napravio VELIKO ČUDO, Atletico i Simeone na koljenima

,

RB Leipzig i Atletico Madrid u Lisabonu odigrali s sjajnu četvrtfinalnu utakmicu Lige prvaka. Njemački tim slavio je, pomalo iznenađujuće, 2:1.

Prvo poluvrijeme nije nam ponudilo spektakularan nogomet, pa se na odmor otišlo s početnim rezultatom. Obje ekipe su kalkulisale i nisu željele previše se otvoriti.

5f359fe5-9dd0-4eb9-83ab-5a180a0a0a6a-b46b515e-87eb-4e0a-81f2-1e89f5bb304d-previeworg

Ipak, u šestoj minuti nastavka njemački predstavnik je poveo. Bivši igrač Dinama Dani Olmo majstorskim udarcem glavom krunisao je odličnu akciju svog tima.

Diego Simeone je u nastavku uveo Joao Felixa, a to mu se isplatilo već u 70. minuti. Mlađahni Portugalac majstorski je izborio penal, kojeg je i sam realizovao.

5f35a470-45c4-4073-bb10-61b30a0a0a6a-4-previeworg

Ipak, njemački tim smogao je snage i poveo u 88. minuti. Bio je to sjajan napad, Angelino je sjajno pronašao rezervistu Adamsa, koji loše šutira. Ipak, lopta na putu ka golu pogađa nesretnog Savića i završava u golu.

Velike kritike kod gola dobio je Trippier, koji se potpuno pogubio u ovoj akciji, pa ga slobodno možemo proglasiti tragičarem.

Leipzig će tako u polufinalu igrati protiv PSG-a koji je sinoć u sudijskoj nadoknadi preokrenuo vodstvo Atalante i slavio s 2:1.