VELIKO IZNENAĐENJE U TORINU: Lion i Mančester siti u četvrtfinalu

,

Liga prvaka se nakon višemjesečne pauze vratila večerašnjim revanš susretima osmine finala.

Juventus je nakon poraza u prvoj utakmici (1:0) ostvario Pirovu pobjedu protiv Liona (2:1) koja mu nije bila dovoljna za prolazak u četvrtfinale.

Zahvaljujući golu u gostima Francuzi su izborili mjesto među osam najboljih timova Evrope. Lion je poveo golom Memfisa Depaja (Memphis Depay) sa bijele tačke u 12. minuti.

Juventus je do izjednačenja došao u 43. minuti golom Kristijana (Cristiano) Ronalda iz penala. Isti igrač je režirao preokret u drugom poluvremenu postigavši gol za 2:1 u 60. minuti susreta. Za novog člana Barselone, Miralema Pjanića, ovo je bila oproštajna utakmica u dresu "Stare dame". Na terenu je proveo sat vremena.

Mančester siti je nakon pobjede u Madridu (1:2) slavio i večeras istim rezultatom, te na taj način eliminisao Real.

Sterling je doveo "Građane" u vodstvo u 9. minuti susreta. Na odgovor Reala čekalo se do 28. minute kada je izjednačio Karim Benzema. Konačnih 2:1 postavio je Gabrijel Žezus (Gabriel Jesus) golom u 68. minuti.

Parovi četvrtfinala Lige prvaka bit će kompletirani sutra, nakon što budu odigrane dvije preostale revanš utakmice osmine finala.

Barselona dočekuje Napoli, a Bajern će ugostiti ekipu Čelzija.