Pobjeda fudbalera Sarajeva za prvo mjesto uoči posljednje trećine prvenstva, Tatar junak

.

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Mladosti iz Doboj Kaknja sa 2:1, u susretu 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je ovom pobjedom osiguralo prvu poziciju na tabeli uoči posljednje trećine prvenstva, s obzirom na to da ima šest bodova prednosti nad prvi pratiocem Željezničarom koji ima utakmicu manje.

Aktuelni prvak bih do pobjede je došao u finišu meča, kada je Tatar pogodio za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Sarajevo je povelo u 42. minuti golom Miličevića. No, radost domaćih nije dugo trajala jer je već u narednoj minuti Mladost izjednačila preko Vazde, inače bivšeg igrača tima s Koševa.

Četiri minute prije kraja Tatar je pogodio za vodstvo i 13. pobjedu svog tima u ovoj sezoni, te erupciju oduševljenja na tribinama.