Norveška pobijedila Sloveniju i zakazala derbi s Kaubojima u polufinalu Eura

Ostali sportovi
.

Rukometaši Norveške pobijedili su Sloveniju u posljednjem meču grupe II Evropskog prvenstva rezultatom 33:30.

Slovenci su postigli prvi gol na meču, a poslije toga su konstantno bili u zaostatku. Norvežani su na poluvremenu imali prednost od 14:13.

Izabranici Ljubomira Vranješa loše su otvorili drugo poluvrijeme, a Norvežani su u 44. minuti imali pet golova viška, bilo je 25:20. Norveška je nakon toga imala i šest golova prednosti.

I kad su svi pomislili na gotovo, Slovenci su zabili četiri gola zaredom i u 54. minuti došli na 29:27. Norvežani su se ipak u finišu bolje snašli i zadržali prednost te su upisali novi trijumf kojim su ovjerili prvo mjesto u grupi.

Austrija i Bjelorusija remizirali su 36:36 u ovoj grupi.

Norveška će se u polufinalu sastati s Hrvatskom, koja je završila kao drugoplasirana u grupi I. U drugom polufinalu igraju Španija i Slovenija.