Dvoboj Dončića i Muse: Dallas slavio protiv Netsa, naš reprezentativac odličan u neizvjesnom duelu

Košarka
,

Košarkaši Dallasa vratili su se na pobjednički kolosijek savladavši sinoć u svojoj dvorani u Amerikan Airlines Centru Brooklyn Netse našeg Džanana Muse rezultatom 123:111. To je za Maverickse bila 22. pobjeda u sezoni, dok je "Mrežicama" ovo bio 17. poraz.

Nije sve ličilo da će Netsi novi poraz, obzirom da su igrali vrlo dobro do samog finiša susreta, kada su Mavericksi poenima Dončića i Curryja prelomili susret.

Ponovo je prevaga za domaćina bio sjajni Luka Dončić, koji je zabio 31 koš, a imao je i 13 skokova, te sedam asistencija.

Kod Brooklyina najefikasniji je bio Dinwiddie s 19 koševa.

Naš Džanan Musa odigrao je najbolji susret u NBA ligi ove sezone. Na parketu je proveo nešto više od 17 minuta i ubacio 14 poena (rekord karijere), te zabilježio tri asistencije.

Nadamo se da će bh. reprezentativac i u narednim susretima dobiti nešto veću minutažu, ali i opravdati je na odgovarajući način.