Borac preokretom u posljednjim minutama stigao do treće pozicije, Velež slavio u Bijeljini

,m

U okviru 18. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su još dvije utakmice.

Banjalučki Borac pobijedio je u Zenici domaću ekipu Čelika 2:1. Čelik je poveo u 44. minuti kada je Anel Dedić zakucao loptu u mrežu, nakon ubačaja Salčinovića i fantastičnog dodavanja Mahmutovića.

Borac je do izjednačenja došao u 85. minuti susreta kada je nakon greške odbrane Čelika, Demir Jakupović pogodio za 1:1. Pobjedu Borcu donio je Srđan Vujaklija, koji je mrežu domaćina zatresao u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Banjalučani su sada treći, sa samo tri boda manje u odnosu na vodeći dvojac - Željezničar i Sarajevo.

Velež je u Bijeljini pobijedio Radnik 1:0. Pobjedonosni gol za "Rođene" postigao je Edo Vehabović u 40. minuti susreta. Velež je meč završio s deset igrača pošto je u 82. minuti Melvin Osmić dobio crveni karton.

U posljednjoj utakmici ovog kola Široki Brijeg će na Pecari od 16 sati dočekati fenjeraša, ekipu Zvijezde 09.