ŠTILIĆ POTOPIO DIVOVE Željezničar slavio u vječitom derbiju i vratio lidersku poziciju

.

U sklopu 18. kola Premijer lige BiH ekipa Željezničara je trijumfovala na stadionu Asim Ferhatović-Hase pobijedivši Sarajevo sa 3:1.

Nije dobro krenulo za goste sa Grbavice pošto je već u 12. minuti Ahmetović odlično pogodio sa 1:0.

Ipak, Željo je uspio izjednačiti do kraja poluvremena. U 29. minuti Štilić je fantastično pogodio iz slobodnjaka.

Već na startu drugog poluvremena hladan tuš za domaće navijače. Štilić se sjajno snašao na lijevoj strani i na kraju ubacio u sredinu za Sulejmana Krpića koji koristi uspavanu odbranu Sarajeva i glavom trese mrežu.

Da zaokruži savršenu partiju Štilić se pobrinuo u 70. minuti. Golman Sarajeva Elvis Džafić ruši jednog igrača gostiju, sudija pokazuje na bijelu tačku, a Štilić pogađa za konačnih 1:3.

Sarajevo je meč završilo sa igračem manje pošto je u 89. minuti Besim Šerbečić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Željezničar se tako vratio na prvo mjesto na tabeli i sada ima 35 bodova, koliko i Sarajevo, ali sa boljom gol-razlikom (20>12).

U drugom meču u istom terminu Zrinjski i Mladost podijelili su bodove odigravši 1-1.

(foto: Damir Hajdarpašić/fkz.ba)