Nevjerovatni Dončić nastavlja pomicati granice, Clippersi na jedvite jade dobili Oklahomu

Košarka
,

Luka Dončić u potpunosti je obilježio proteklu noć na NBA parketima. Reprezentativac Slovenije bio je sjajan u trijumfu Dallasa nad San Antonijom od 117:110.

Zvijezda Dallasa je ponovo pomicala granice, sa čak 42 koša, 11 skokova i 12 asistencija i time je postavio svoj novi rekord te postao prvi igrač nakon LeBron Jamesa koji je ostvario triple-double s barem 40 koševa prije 21. godine.

"Kao da svakog dana otkrivam statistike za koje nisam znao. Sjajan je osjećaj dohvatiti ih", rekao je Dončić nakon utakmice.

Utah Jazz je upisala drugi poraz zaredom, ovoga puta u Salt Lake Cityju bolji su bili Minnesota Timberwolvesi rezultatom 102:112. Jazzeri su bili u igri sve do zadnje dionice, no četiri i pol minute prije kraja gosti rade seriju 2:15 te se odvajaju na nedostižnu prednost.

Goste su do trijumfa vodili Karl-Anthony Towns sa 29 koševa i 13 skokova te Jeff Teague s 21 ubačajem, dok je kod Jazzera najbolji bio Bojan Bogdanović sa 18 koševa i šest skokova.

Phoenix Suns su izgubili na svom parketu od Boston Celticsa rezultatom 85:99. Gosti su nakon nešto lošijeg ulaska u utakmicu, krajem prve četvrtine preuzeli vodstvo, da bi se do kraja poluvremena odlijepili na +15 te tu prednost održavali dio kraja susreta.

Celticse je predvodio Jayson Tatum sa 26 koševa i 11 skokova, dok je za poraženu momčad najbolji bio Devin Booker s 20 koševa. Hrvat Dario Šarić odigrao je solidnu partiju te je za 29 minuta na parketu ostvario učinak od 9 koševa i 10 skokova.

Los Angeles Clippersi su na svom parketu iščupali pobjedu protiv Oklahoma City Thundera te slavili rezultatom 90:88. Domaćini su bolje otvorili susret i dobili prvu četvrtinu, no lošom završnicom druge dionice dopustili su gostima +5 na odmoru.

Međutim, boljom trećom četvrtinom se vraćaju u egal, dok smo u posjednoj dionici gledali dramu. Thunder je koševima Paula 31 sekundu do kraja poveo dva razlike, no samo šest sekundi kasnije George tricom vraća domaćine u prednost, do kraja susreta gosti promašuju svoje šuteve, a George slobodnim bacanjem potvrđuje pobjedu 90:88. Kod domaćina najbolji su bili Paul George sa 18 koševa te Hrvat Ivica Zubac s 12 koševa i 10 skokova.