NAJVEĆI HIT KVALIFIKACIJA: UEFA ih priznala prije tri godine, komšije ih ne podnose, a oni na korak od EURA

NAJVEĆI HIT KVALIFIKACIJA: UEFA ih priznala prije tri godine, komšije ih ne podnose, a oni na korak od  EURA
.

Fudbaleri Kosova stigli su na korak od historijskog plasmana na Evropsko prvenstvo.

Oni su u Prištini na stadionu Fadil Vokri pobijedili Crnu Goru i sada zaostaju jedan bod za drugoplasiranim Česima.

Pravo eksploziju oduševljenja na stadionu izazvao je bivši igrač Dinama Amir Rrahmani kada je u 10. minuti zabio glavom nakon velike pogreške gostujućeg golmana Petkovića. Oduševljenje je u u 34. minuti bilo još žešće nakon što je Muriqi povisio na 2-0, a taj rezultat ostao je do kraja utakmice.

Kosovari nisu nikada bili ovako blizu plasmanu na veliko natjecanje, a do kraja kvalifikacija ostala su još dva kola. Za mjesec dana, odnosno 14. novembra, očekuje ih izravni dvoboj protiv Češke u gostima, a tri dana poslije u Prištini gostuje Engleska u posljednjem kolu kvalifikacija. Česi će u posljednjem kolu igrati u gostima kod Bugarske. Ukoliko ne uspiju preko kvalifikacija, čeka ih baraž u sklopu Lige nacija.

Podsjetimo, Kosovo je u 3. maja 2016. prihvaćeno u UEFA-u, a nekoliko dana kasnije i u FIFA-u.