RAPSODIJA NA BILINOM POLJU Zmajevi pregazili Finsku i zadržali šanse za prolaz

.

Reprezentacija BiH u sklopu kvalifikacija za Euro pregazila je Finsku sa 4-1 na Bilinom polju u Zenici.

Zmajevi su fantastičan meč, što se moglo naslutiti već od samog starta.

Već u 3. minuti dogodila se sporna situacija kada je Kamara igra rukom, ali sudija nije svirao penal za našu selekciju. U 16. Amer Gojak zabija gol, ali je poništen zbog navodnog ofsajda.

Nešto kasnije, iz igre je morao izaći Edin Višća, a zamijenio ga je Izet Hajrović. Upravo je Hajrović doveo Zmajeve u vodstvo pogotkom u 29. minuti nakon asistencije Kvržića.

U 37. na semaforu je stajalo 2:0. Miralem Pjanić uspješno koristi dosuđen penal.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a Zmajevi su dominantno zaigrali i u nastavku.

Nizale su se šanse našeg tima da bi u 57. Pjanić zabio svoj drugi gol fenomenalnim volejem.

Bilino polje ponovo se radovalo u 73. miniti. Novi gol za našu selekciju postiže Armin Hodžić.

U 79. minuti Finci smanjuju preko Pohjanpala.

BiH sada ima 10 bodova, dva manje od drugoplasirane Finske.