Visok poraz Zrinjskog u Švedskoj: Malmo nosi tri gola na Pecaru

Sport
.

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su u prvom duelu trećeg pretkola Lige Evrope u Švedskoj od ekipe Malmoa, rezultatom 3:0.

Ekipa Harija Vukasa na nezgodno gostovanje došla ne nošena krilima pobjede nad Utrechtom, te su se nadali da će i u Švedskoj napraviti iznenađenje.

Ipak, domaća ekipa na ovom meču bila je kvalitetniji protivnik, te su sebi napravili prostora za nešto mirniji revanš koji se igra za sedam dana na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

Minuta je bila 36. kada je domaća ekipa povela, a strijelac je bio Bengtsson. Imao je Zrinjski i svoje šanse, najbolju preko Govedarice - koji je izašao sam na golmana, ali je promašio ponuđeni zicer.

U nastavku meča - još jedan gol u mreži bh. predstavnika. Asistent je bio Rosenberg, a strijelac Christiansen u 66. minuti.

Drugi gol je evidentno - dodatno rasteretio Malmo, koji je u 74. minuti završio posao. Rieks je pogodio na dodavanje Bergeta za visokih 3:0 i konačan rezultat ovog meča.