SRBIJA JE PRVAK SVIJETA U KOŠARCI! Reprezentacija stigla do zlatne medalje!

Sport
.

Košarkaška reprezentacija osvojila je zlatnu i srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu za veterane u konkurenciji "45+" i "50+" godina

Šampioni svijeta su postali veterani u konkurenciji 45 i više godina, dok su 50-godišnjaci (i stariji) zauzeli drugo mjesto na turniru.

U meču za zlatnu medalju su "45+" veterani Srbije porazili Litvaniju i tako napravili sjajan uspjeh, a najkorisniji igrač turnira bio je Ivan Krasić, bivši košarkaš Svilajnca. Pedesetogodišnjacima je falilo sreće u finalu, te su pretrpili poraz od Italije koja je u finišu prelomila meč i pobijedila rezultatom 74:62.

Prije dvije godine su veterani Srbije na Mundobasketu u Italiji također osvojili dvije medalje, selekcija starosti od 45 godina i stariji došla je do srebra, a "50+" tada su osvojili bronzu.