Vatreno na tribinama, mirno na terenu: Beogradski derbi bez pobjednika

Sport
Bez pobjednika u duelu vječitih rivala

U okviru 24. kola srbijanske Super lige igrao se vječiti derbi između Zvezde i Partizana, a konačan rezultat je glasio 1:1. Od samog starta se mogla primjetiti oštra igra sa obje strane, već do 27. minute je sudija podijelio tri žuta kartona.

Prvi pogodak je viđen u 37. minuti susreta kada je Nikolić doveo crno-bijele u vodstvo rezultatom 0:1. U 50. minuti požutio je i bh. reprezentativac Goran Zakarić koji je odigrao cijeli susret.

Iako se činilo da gosti drže sve u svojim rukama, Zvezda vraća meč na početak golom Pavkova u 74. minuti. Do kraja utakmice su obje ekipe bile u strahu da izgube bodove sa ove utakmice, tako da su igrali čvrsto što je dovelo do toga da se rezultat ne promijeni, a na semaforu je nakon 90 minuta pisalo 1:1.

Prvoplasirana Zvezda je ovim remijem zadržala velikih 15 bodova prednosti u odnosu na Partizan koji se nalazi na 3. poziciji.