Kei Nishikori se plasirao u finale turnira u Tokiju

Aktuelno
.

Japanac Kei Nishikori plasirao se u finale ATP turnira serije 500 u Tokiju, pobjedom protiv Francuza Richarda Gasqueta rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:1.

U prvom setu smo vidjeli ravnopravnu borbu dvojice tenisera i sjajnu igru i Nishikorija i Gasqueta. S takvom igrom se došlo do tie-breaka, gdje je Nishikori puno bolje odigrao i uz nekoliko sjajnih poena dobio prvi set.

U drugom setu Nishikori je nastavio sa dobrom igrom, dok je Gasquet krenuo sa nešto lošijom igrom, što je rezultiralo time da je Nishikori odmah na početku seta uzeo break i poveo sa 1:0.

Nakon što je potvrdio break i poveo sa 2:0, uslijedio je novi break i vodstvo od 3:0, čime se i igra Gasqueta praktično raspala. Do kraja seta je uspio uzeti još jedan break tako da je drugi set dobio rezultatom 6:1.

U finalu ga čeka kvalifikant Rus Daniil Medvedev, koji je pomalo iznenađujućom pobjedom protiv Kanađanina Denisa Shapovalova od 2:0, po setovima 6:3, 6:3 ostvario plasman u finale.