LIGA PRVAKA: Derbi pripao Liverpoolu, Zvezda otkinula dva boda Napoliju

.

Večeras je od 21:00 igrano 6 utakmica Lige prvaka u okviru Grupa A, C i D.

atletico

U grupi A su slavili gosti.

Borussia Dortmund je nešto teže od očekivanog slavila u Belgiji protiv Clube Bruggea. Slavili su sa 0:1, a gol odluke postigao je Pulišić u 85. minuti.

U drugom susretu grupe Atletico Madrid je u Kneževini slavio protiv Monaca sa 1:2. Prednost domaćinu donio je Grandsir u 18. minuti, dok su do kraja poluvremena Costa u 31. te Gimenez u 45. minuti donijeli totalni preokret Jorgandžijama. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

psg

Najzanimljivije je bilo u grupi C gdje su derbi večeri igrali Liverpool i PSG.

Domaćin je imao inicijativu te poveo golom Sturridgea u 30. minuti, a samo 6 minuta kasnije Milner povisuje na 2:0. Na 2:1 je smanjio Meunier u 40. minuti.

U drugom poluvremenu je Liverpool bio bolji, ali gola nije bilo do 83. minute. Međutim, gosti su tada izjednačili golom Mbappea.

I kada se činilo da će završiti neriješeno, Firmino u 2. minuti nadoknade postiže gol za konačnih 3:2.

Na stadionu Rajko Mitić u Beogradu, Crvena zvezda je uspjela otkinuti 2 boda Napoliju. Italijani su napadali tijekom cijelog meča, imali par vrhunskih prilika, ali mreže su do kraja mirovale.

galata

U grupi D igrali su Galatasaray i Lokomotiva te Schalke i Porto.

Turski tim je rutinski slavio protiv Moskovljana 3:0, a strijelci su bili Rodrigues, Derdiyok i Inan.

U Gelsenkirchenu je bilo daleko zanimljivije.

Porto je u 1. poluvremenu imao jedanaesterac koji je Fahrmann odbranio Tellesu.

U 2. poluvremenu Schalke je bolje zaigrao i poveo golom Emboloa, međutim, sviran je još jedan penal za Porto koji u gol pretvara Otavio za konačnih 1:1.