LIGA PRVAKA: Hat-trick Messija, Inter do preokreta u sudijskoj nadoknadi

Sport
.

Odigrani su prvi susreti u okviru Grupe B Lige prvaka, a u oba meča slavili su domaćini.

Barcelona je na svom terenu očekivano ubjedljivo savladala PSV sa 4:0.

Počelo je šansom za PSV, Bergwijn je u 14. minuti sa ruba šesnaesterca šutirao pored gola, da bi 6 minuta kasnije Suarez promašio lijepu priliku za domaćine.

Minuta je 32., Dembele je oboren, a Messi sjajnim udarcem iz slobodnjaka donosi prednost Barceloni sa kojom odlaze na odmor.

U 55. minuti Coutinho propušta veliku priliku za Katalonce, da bi mu 3 minute kasnije Zoet sjajno odbranio udarac sa vrha šesnaesterca.

U razmaku 3 minute, dvije krasne prilike na obe strane. Lozano u 65. minuti propušta sjajnu priliku za goste, a Suarez u 68. trese prečku gola Zoeta.

U 75. minuti Dembele sjajnim šutem sa ruba šesnaesterca postiže gol za 2:0, dok je sa 2 gola do kraja Messi postavio konačnih 4:0.

kane

Na Giuseppe Meazzi snage su odmjerili Inter i Tottenham, a domaćin je slavio sa 2:1.

Prvo poluvrijeme je proteklo sa nekoliko poluprilika na obe strane, ali na odmor se otišlo bez golova.

U drugom se desio pravi mali spektakl.

Nakon 2 prilike na obe strane, Eriksen šuta na gol Handanovića, lopta je zakačila par igrača i prevarila Slovenca. Rezultat je bio 0:1.

Nakon toga još par prilika da riješi meč imao je Lamela, međutim rezultat se nije mijenjao.

A onda preokret. Icardi pogađa sjajnim volej udarcem sa 20ak metara nakon fenomenalnog centaršuta Asamoaha, dok sva 3 boda domaćinu donosi Matias Vecino u 92. minuti.

U narednom kolu Tottenham će dočekati Barcelonu, dok će PSV biti domaćin ekipi Intera.