Argentina je prošla dalje, a on je zasjenio sve: O Maradoninoj reakciji na Messijev pogodak svi pričaju (VIDEO)

.

Završeno je takmičenje u grupi D Svjetskog prvenstva u Rusiji u kojoj su selekcije Hrvatske i Argentine izborile osminu finala.

Iako je plasman Hrvatske bio neupitan jer je nakon pobjeda protiv Nigerije (2:0) i Argentine (3:0) sigurno ostvarila plasman, igrači i navijači Argentine nisu mogli biti tako opušteni.

Messi ih je već u 14. minuti doveo u vodstvo i do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, ali u nastavku je uslijedio pravi šok. U 49. minuti  je Macherano oborio jednog igrača Nigerije u kaznenom prostoru, a Victor Moses je nakon asistencije VAR tehnologije bio siguran s bijele tačke.

Ipak, u 86. minuti Argentina ponovo vodi zahvaljujući Marcosu Roju

Ipak posebno se istakla reakcija Diega Armanda Maradone nakon prvog, Messijevog, gola.