Mbappe-ov prvijenac na Mundijalu za važnu pobjedu "Trikolora"

.

Reprezentativci Francuske upisali su novu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Danas su bili bolji od odabrane selekcije Perua rezultatom 1-0, a strijelac jedinog gola bio je mlad Klyian Mbappe u 34. minuti utakmice.

Redali su prilike izabranici Didiera Deschampsa. Do pogotka su ih imali 5,6, konstantno su napadali i uspjeli da zabiju u 34. minuti susreta kada je Mbappe postigao prvijenac na Svjetskim prvenstvima. Kombinovali su Giroud i Pogba, sam je ispred gola ostao mladi napadač PSG-a kom nije bilo teško da zabije gol.

Predali su se Peruanci nakon tog gola. Reklo bi se i očekivano obzirom da im je u tom trenutku trebalo čudo da preokrenu i prođu dalje. Tako su današnjim porazom oprostili od Mundijala obzirom da su ostali prikovani za samo dno tabele bez ijednog osvojenog boda. U zadnjem kolu im ostaje mogućnost da dođu do bodova, a protivnik će im biti Australija koja je također bez skoro ikakvih šansi za prolaz dalje.