SEDAM ZLATNIH MEDALJA i novi svjetski rekordi za BiH u Pragu

Sport
-

Bosnu i Hercegovinu na Svjetskom prevenstvu u Powerliftingu i Bench pressu, koje je organizovala WUAP asocijacija,  u glavnom gradu Češke predstavljalo je sedam takmičara, i u Bosnu i Hercegovinu donijeli sedam zlatnih medalja.

Marko Trivković kao tinejdzer se prestavljao u disciplin Deadlift i podigao 260 kg.

Sejfo Šehović se predstavljao u disciplini Deadlift, podigao je 220 kg i osvojio prvo mjesto.

Mirza Muratović u Benchpressu u kategoriji +140 i podigao 235 kg. I on je osvojio prvo mjesto.

Irfan Muhić u kategoriji -125 kg podigao je 247,5 kg i tako postavio novi svjetski rekord.

Mahir Moro u kategoriji -110 sa podignutih 230 kg je isto tako postavio novi svjetski rekord u ovoj kategoriji.

Farik Muhić je u kategoriji -140 kg - Open u BenchPresu podigao 235 kg, te tako osvojio prvo mjesto u konkurenciji takmičara iz Srbije, Češke, Poljske.

Samir Ademović se prestavljao u disciplini Deadlift u kategoriji -125 kg. Sa podignuti 312,5 kg pobjedio je protivnika i osvojio prvo mjesto.