Večeras poznati svi četvrtfinalisti Lige prvaka

Večeras će se biti poznata preostala dva učesnika četvrtfinala nogometne Lige prvaka.

Nogometaši Atletico Madrida na svom stadionu "Vicente Calderón" protiv Bayera branit će veliku prednost od 4:2 koju su ostvarili na gostovanju u Leverkusenu, dok se u drugom duelu očekuje znatno interesantniji i neizvjesniji meč u kojem će snage odmjeriti Monaco i Manchester City.

U prvom susretu na "Etihad" stadionu postignuto je čak osam golova, a slavila je ekipa Pepa Guardiole sa 5:3.

Sinoć su nastupe u četvrtfinalu izborili nogometaši Juventusa i Leicester Cityja.

U revanš susretu osmine finala Juventus je u Torinu pobijedio Porto sa 1:0 (1:0), golom Paula Dybale u 42. minuti iz penala. Prethodno je crveni karton dobio igrač Porta Maximiliano Pereira, koji je rukom intervenisao na gol liniji nakon šuta Gonzala Higuaina.

Juventus je ukupnim rezultatom 3:0 prošao među osam najboljih evropskih ekipa.

U drugom susretu engleski prvak Leicester City sa 2:0 pobijedio je Sevillu, koja nije odbranila prednost iz prvog susreta - 2:1.

Strijelci za domaću ekipu bili su Wes Morgan u 27. i Marc Albrighton u 54. minuti. Španski tim je od 74. minute igrao bez Samira Nasrija, koji je dobio drugi žuti karton, nakon što je glavom udario Jamija Vardyja. Novi peh za Sevillu dogodio se samo pet minuta kasnije kada je Steven N'Zonzi promašio penal.

Nastup u četvrtfinalu prošle sedmice su osigurali Real Madrid, Bayern Munchen, Borussia Dortmund i Barcelona.

Žrijeb četvrtfinalnih parova obavit će se u petak, 17. marta u Nyonu.