Messi i društvo nisu uspjeli: Athletic s devetoricom pobijedio Barcelonu!

Athletic Bilbao je napravio odličan posao u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja. Na San Mamesu su Andalužani s 2:1 porazili Barcelonu, iako su posljednjih 10 minuta igrali s dva igrača manje.

Sjajan posao igrači Athletica su napravili u prvom poluvremenu kada su Ter Stegenu dali dva pogotka, ali nervoza na terenu, puno žutih kartona i na posljetku dva crvena su učinili utakmicu neizvjesnom do samoga kraja.

Aritz Aduriz je u 25. minuti pogodio za vodstvo od 1:0. Presječeno je jedno Iniestino dodavanje, a Garcia i Aduriz sz odigrali brzi napad kojeg Katalonci nisu uspjeli zaustaviti.

Samo tri minute kasnije domaći su igrači postigli i drugi pogodak. Alba je loše raščistio opasnost, a Aduriz je vratio loptu u kazneni prostor odakle je Iñaki Williams strašnim poluvolejem pospremio loptu u Barcinu mrežu.

Iako je sudac na utakmici pokazao čak 11 žutih kartona, prve smo vidjeli tek u završnici prvoga poluvremena. Samuel Umtiti je u 38. minuti ostao bez daha nakon što ga je Aduriz udario u grlo. Liječnici su morali na teren, a sudac nije vidio prekršaj. Ipak, nije mu promaknulo Umtitijevo 'unošenje' u lice Adurizu nekoliko minuta kasnije pa je obojici igrača pokazao žute kartone.

U nastavku su opomene zaradili i Iniesta, Jordi Alba, Busquets, a po dva kod Athletica Raúl García i Ander Iturraspe.

Ali prije isključenja domaćih igrača Barca je uspjela smanjiti zaostatak. Strijelac u 52. minuti je iz slobodnjaka bio Leo Messi.

A 20-ak minuta kasnije su uslijedila isključenja. Prvi je morao u svlačionicu García koji je drugi žuti karton dobio u 74. minuti, a samo šest minuta kasnije pridružio mu se i Iturraspe.

Barcelona je posljednjih deset minuta imala dva igrača više, ali unatoč snažnom pritisku na domaći gol, nije uspjela postići izjednačujući pogodak i uzvrat čeka s rezultatskim zaostatkom. Dodajmo i da je Ivan Rakitić odigrao 71 minutu, a na terenu ga je zamijenio Andre Gomes.