Sturridge izbacio Tottenham, uvjerljive Svrake i sigurne Arsenalove rezerve

Engleski Liga kup stigao je do osimne finala u kojoj smo vidjeli pet utakmica, a svakako je najzanimljivija bila ona na "Anfieldu" gdje je Liverpool na kraju izbacio Tottenham rezultatom 2:1.

Koliko su ozibljno oba menadžera, Jürgen Klopp i Maurucio Pochettino shvatila ovo takmičenje, potvrđuju i početne moomčadi. Naime, Nijemac je u odnosu na prošlu utakmicu promijenio kompletnih 11 igrača, dok je Argentinac u svojih 11 ostavio samo Diera.

Daniel Sturridge je već u devetoj minuti odlično reagirao na jednu odbijenu loptu u prodoru Marka Grujića i doveo Redse u vodstvo, a isti igrač je i povisio rezultat u 64. minuti nakon jedne kontre domaćina. U 75. minuti Janssen je s bijele tačke smanjio rezultat, a 'spursi' su počeli sve jače prijetiti. Liverpool je čekao kontre i bilo je dobrih prilika s obje strane, ali rezultat se ipak nije mijenjao.

Arsenal je na "Emiratesu" savladao Reading 2:0 golovima Oxlade-Chamberlaina u 33. i 77. minuti. Prvi gol je bio odličan solo prodor krila 'topnika', a drugi nakon lijepog 'duplog-pasa' s Olivierom Giroudom. Arsene Wenger je na teren također poslao 'šarenu' ekipu, a zaigrao je i Carl Jenkinson, koji je na nastup čekao čak 898 dana. Povrede su ga izbacile iz bilo kakvih opcija, ali sada se konačno vratio.

Hull je na gostovanju kod Bristola slavio 2:1 golovima Maguirea i Dawsona, Newcastle je kod kuće pobijedio Preston 6:0, a Leeds i Norwich na Elland Roadu igraju 1:1.