Spektakularan uspjeh: SFK 2000 među 32 ekipe u Ligi prvaka

Sport
Veliki rezultat je napravila najjača ženska fudbalska ekipa u Bosni i Hercegovini SFK 2000 Sarajevo.

Sarajevske fudbalerke su odigrale rezultatom 2:2, a kako im je u posljednjem kolu trebao bod u meču protiv Kharkiva, osigurale su plasman među 32 najbolja kluba u Ligi šampiona.

Gostjući tim je poveo rezultatom 0:1 nakon gola Tykhonove u 38. minuti, ali je naša ekipa poravnala rezultat golom Merjeme Medić u 54. minuti. Nekoliko minuta kasnije, fudbalerke Kharkiva su postigle autogol na traljav način i tada je bilo jasno ko će među 32 najbolje ekipe u Evropi.

Do kraja su uspjele poravnati rezultat, ali do novog preokreta nisu mogle, tako da je sarajevski tim prošao dalje.