Chelsea savladao Redse, Begović sačuvao mrežu netaknutom

Chelsea je u Los Angelesu u prijateljskoj utakmici s 1:0 pobijedio Liverpool. Nije to bila utakmica s puno prilika, a Redsima nije pomogao ni igrač više posljednjih 20-ak minuta.

Chelsea je poveo u 10. minuti kada je Fabregas ubacio iz ugla, tačno na glavu Cahilla koji je na pet metara nadskočio Grujića i zabio za 1:0.

Liverpool je odgovorio preko Coutinha u 21. minuti koji je pucao iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca iskosa s lijeve strane, ali Begović to krajnjim naporom brani.

U 28. minuti Moreno je prošao po lijevoj strani i dao loptu za Firmina, koji je bio u sjajnoj poziciji na šest, sedam metara, ali Brazilac je zaboravio loptu.

Moses je u 33. minuti snažno opalio s 25 metara, ali prohujalo je to iznad gola.

U 36. miuti zatresla se mreža Begovića, međutim gol Firmina opravdano je poništen zbog ofsajda.

Chelsea je u 54. minuti dobio slobodan udarac na 25 metara, ali Willian je pucao preko gola.

Najružniji trenutak utakmice dogodio se u 71. minuti kada je Fabregas brutalno startao na Klavanu i opravdano dobio crveni karton.

Redsi su i prije crvenog imali dominaciju u drugom dijelu, a ona je bila još izraženija s igračem više, ali pravu priliku nisu stvorili.

Begović je za Chelsea branio cijelu utakmicu.