Derbi nije opravdao očekivanja: Neredi, crveni karton, sudijska konfuzija i dva pogotka

Sarajevski derbi odigran večeras na Grbavici ponudio nam je pregršt uzbuđenja, ali ne i kvalitetan fudbal. 108. gradski derbi okončan je rezultatom 1:1, a oba pogotka vidjeli smo u drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme ponudilo nam je sve osim pravih prilika i dobrog fudbala. Velika nervoza na tribinama eskalirala je među Hordama zla, koje su u nekoliko navrata kidale stolice.

Početak meča protekao je u nervoznoj igri, te žestokim startovima u kojima su prednjačili domaći.

Prvi kakav takav udarac vidjeli smo tek u 22. minuti kada je kapiten gostiju Haris Duljević šutirao visoko preko gola.

Šest minuta kasnije lijevi bek domaćih, Senad Husić, zaradio je crveni karton nakon prekršaja nad gostujućim igračima. Stekao se utisak da je sudija Ognjen Valjić morao sankcionisati i stopera Plavih Boccaccinija. Također, bilo je tu još žestokih startova, a napominjemo da su nam igrači ostali itekako dužni.

Prvu pravu priliku na susretu Željezničar je i iskoristio. Jedan centaršut sa centra sjajno je prihvatio Stevo Nikolić, te proslijedio do Ivana Lendrića. Balić je "zaspao" u gostujućoj odbrani, a hrvatski internacionalac majstorski matirao Pavlovića. Uslijedila je prava ludnica na južnoj tribini.

Slavlje se nije ni stišalo, a bilo je 1:1. Almir Bekić uputio je upotrebljiv centaršut, a visoki Mersudin Ahmetović nadvisio reprezentativca i kapitena Plavih Aleksandra Kosorića i glavom smjestio loptu u mrežu. Tek tada nastaje lom na sjevernoj tribini, a navijači Sarajeva nastavili su s čupanjem stolica i ubacivanjem u teren. Naravno, neizbježna je bila i bakljada, te je sudija Ognjen Valjić bio prinuđen da prekine susret na preko 15 minuta.

Meč je nakon toga nastavljen, a Sarajevo je itekako prijetilo. Rezervisti Hodžić i Benko bili su konstantna opasnot po gol Fejzića, ali bez prave realizacije. Željezničar se uspio odbraniti i završeno je 1:1.