Jaki Belgijanci se raspucali protiv Mađarske i istakli kandidaturu za titulu

Odigran je posljednji današnji meč Evropskog prvenstva u Francuskoj, te smo saznali ime šestog člana četvrtfinala.

Reprezentacija Belgije je deklasirala Mađarsku u osmini finala ovogodišnjeg Eura, a na kraju je bilo 4:0 za drugoplasiranu selekciju na FIFA-inoj rang listi.

Već na samom startu, u 10. minuti je Toby Alderweireld postigao gol glavom na asistenciju Kevina De Bruynea. Do drugog gola se čekalo preko sat vremena, pošto je na 2:0 povisio rezervista Michy Batshuayi u 78. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

Asistent kod drugog pogotka Eden Hazard, bio je strijelac trećeg, nakon fantastičnog kontra napada i akcije u kojoj je gotovo sve sam napravio.

Konačan rezultat je postavio Yannick Carrasco golom u 91. minuti susreta.