ZOI 2018: Pogledajte raspored takmičenja u Pyeongchangu
Počela je ceremonija otvaranja 23. Zimskih olimpijskih igara u Pyeongchangu.
Sportisti iz cijelog svijeta nastupit će u 15 sportova: alpskom skijanju, biatlonu, bobu, brzom klizanju, brzom klizanju na kratkim stazama, hokeju na ledu, karlingu, nordijskoj kombinaciji, sankanju, skeletonu, skijaškim skokovima, skijaškom trčanju, slobodnom skijanju, snoubordingu te umjetničkom klizanju.
Pogledajte u nastavku raspored tamičenja:
8. februar
Karling – mješoviti parovi
Skijaški skokovi – kvalifikacije za malu skakaonicu (muškarci)
9. februar
Karling – mješoviti parovi
Umjetničko klizanje – timsko takmičenje: kratki program (muškarci i parovi)
Slobodno skijanje – kvalifikacije
10. februar
Biatlon – 7,5 km sprint (žene)
Skijaško trčanje – 7,5 km (žene)
Karling – mješoviti parovi
Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)
Sankanje – muškarci
Brzo klizanje na kratkim stazama – kvalifikacije: 3.000 i 500 metara štafeta (žene), 1.500 metara (muškarci)
Skijaški skokovi – mala skakaonica
Snoubording – kvalifikacije (muškarci)
Brzo klizanje – 3.000 m (žene)
11. februar
Alpsko skijanje – spust (muškarci)
Biatlon – 10 km sprint (muškarci)
Skijaško trčanje – 15 kilometara (muškarci)
Karling – mješoviti parovi
Umjetničko klizanje – kratki program (plesni parovi); kratki program (žene); slobodni program (parovi)
Slobodno skijanje – žene
Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)
Sankanje – muškarci
Snoubording – finale u slopestyleu (muškarci); žene
Brzo klizanje – 5.000 m (muškarci)
12. februar
Alpsko skijanje – veleslalom (žene)
Biatlon – dohvatne utrke (muškarci i žene)
Karling – polufinale mješovitih parova
Umjetničko klizanje – timsko takmičenje: slobodni program, (muškarci, žene, plesni parovi)
Slobodno skijanje – muškarci
Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)
Sankanje – žene
Skijaški skokovi – žene
Snowboarding – finale slopestylea (žene); halfpipe (žene)
Brzo klizanje – 1.500 m (žene)
13. februar
Alpsko skijanje – kombinacija (muškarci)
Skijaško trčanje – finale pojedinačnog sprinta (muškarci i žene)
Karling – susreti mješovitih parova za medalje
Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)
Sankanje – žene
Brzo klizanje na kratkim stazama – finale na 500 m (žene); kvalifikacije na 1.000 m (muškarci); kvalifikacije u štafeti 5.000 m (muškarci)
Snoubording – finale u halfpipeu (žene); halfpipe (muškarci)
Brzo klizanje – 1.500 m (muškarci)
14. februar
Alpsko skijanje – slalom (žene)
Biatlon – 15 km (žene)
Karling – eliminacije (muškarci i žene)
Nordijska kombinacija – mala skakaonica + 10 km (muškarci)
Umjetničko klizanje – kratki program (parovi)
Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)
Sankanje – dvosjedi
Snoubording – finale u halfpipeu (muškarci)
Brzo klizanje – 1.000 m (žene)
15. februar
Alpsko skijanje – superveleslalom (muškarci)
Biatlon – 20 km (muškarci)
Skijaško trčanje – 10 km (žene)
Karling – eliminacije (muškarci i žene)
Umjetničko klizanje – slobodni program (parovi)
Slobodno skijanje – kvalifikacije u akrobacijama (žene)
Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci, žene)
Skeleton – timsko takmičenje (muškarci)
Snoubording – kros (muškarci)
Brzo klizanje – 10.000 m (muškarci)
16. februar
Skijaško trčanje – 15 km (muškarci)
Karling – Muškarci i žene, eliminacije
Umjetničko klizanje – kratki program (muškarci)
Slobodno skijanje – finale u akrobacijama (žene)
Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)
Skijaški skokovi – kvalifikacije za veliku skakaonicu (muškarci)
Snoubording – kros (žene)
Brzo klizanje – 5.000 m (žene)
17. februar
Alpsko skijanje – superveleslalom (žene)
Biatlon – 12,5 km zajednički start (žene)
Nordijsko skijanje – štafeta 4 x 5 km (žene)
Karling – eliminacije (muškarci i žene)
Umjetničko klizanje – slobodni program (muškarci)
Slobodno skijanje – kvalifikacije i finale u slopestyleu (žene); kvalifikacije u akrobacijama (muškarci)
Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)
Hokej na ledu – eliminacije (žene)
Brzo klizanje na kratkim stazama – 1.500 m (muškarci); 1.000 m (žene)
Skeleton – žene
Skijaški skokovi – velika skakaonica (muškarci)
18. februar
Alpsko skijanje – veleslalom (muškarci)
Biatlon – 15 km zajednički start (muškarci)
19. februar
Bob – dvosjed (muškarci)
Karling – eliminacije (muškarci i žene)
Umjetničko klizanje – kratki program (plesni parovi)
Slobodno skijanje – kvalifikacije u halfpipeu (žene)
Hokej na ledu – polufinale (žene)
Skijaški skokovi – timsko takmičenje
Snoubording – kvalifikacije za big air (žene)
Brzo klizanje – kvalifikacije za dohvatnu utrku (žene)
20. februar
Biatlon – mješovita štafeta
Bob – dvosjed (žene)
Karling – eliminacije (muškarci i žene)
Umjetničko klizanje – slobodni program (plesni parovi)
Slobodno skijanje – finale u halfpipeu (žene); kvalifikacije u halfpipeu (muškarci)
Hokej na ledu – eliminacijske utakmice (muškarci)
Hokej na ledu – utakmice za plasman (žene)
Nordijska kombinacija – velika skakaonica + 10 km
Brzo klizanje na kratkim stazama – kvalifikacije na 1.000 m (žene); kvalifikacije na 500 m (muškarci); finale štafete 3.000 m (žene)
21. februar
Alpsko skijanje – spust (žene)
Bob – dvosjed (žene)
Skijaško trčanje – polufinale ekipnog sprinta (muškarci i žene)
Karling – eliminacije (muškarci i žene)
Umjetničko klizanje – kratki program (žene)
Slobodno skijanje – kros (muškarci)
Hokej na ledu – četvrtfinale (muškarci)
Snoubording – kvalifikacije za big air (muškarci)
Brzo klizanje – finala timskih dohvatnih utrka (muškarci i žene)
22. februar
Alpsko skijanje – slalom (muškarci)
Biatlon – štafeta 4 x 6 km (žene)
Karling – polufinale (muškarci)
Slobodno skijanje – finale u halfpipeu (muškarci)
Hokej na ledu – utakmice za medalju (žene)
Nordijska kombinacija – timsko takmičenje
Brzo klizanje na kratkim stazama – finale na 500 m (muškarci); finale na 1.000 m (žene); štafeta 5.000 m (muškarci)
Snoubording – kvalifikacije za paralelni veleslalom (muškarci i žene)
23. februar
Alpsko skijanje – kombinacija (žene)
Biatlon – štafeta 4 × 7,5 km (muškarci)
Karling – polufinale (muškarci i žene)
Umjetničko klizanje – slobodni program (žene)
Slobodno skijanje – kros (žene)
Hokej na ledu – polufinale (muškarci)
Snoubording – finale u big airu (žene)
Brzo klizanje – finale na 1.000 m (muškarci)
24. februar
Alpsko skijanje – timsko takmičenje
Bob – četverac (muškarci)
Skijaško trčanje – 50 km zajednički start (muškarci)
Karling – finale (muškarci); susret za bronzu (žene)
Hokej na ledu – utakmica za bronzu (muškarci)
Snowboarding – finale u big airu (muškarci); finale paralelnog veleslaloma (muškarci i žene)
Brzo klizanje – zajednički start (muškarci i žene)
25. februar
Bob – četverac (muškarci)
Skijaško trčanje – 30 km zajednički start (žene)
Karling – finale (žene)
Umjetničko klizanje – gala
Hokej na ledu – finale (muškarci)