Objavljene nominacije za Oscare: Pogledajte koji film je dobio čak 13 nominacija (VIDEO)

Objavljeno:23.01.2018 - 15:52
A A A Times Arial

U nedjelju 4. marta biće održana devedeseta dodjela nagrade Oscar, a danas od 14:40 sati počela je objava nominacija. 

Najviše nominacija, njih 13 ima The Shape of Water.

Glasanje za pobjednika traje sedam dana, a počinje 20. februara.

Nominirani za najbolji film:

  • Call Me By Your Name
  • Darkest hour
  • Dunkirk,
  • Get Out, 
  • Lady Bird, 
  • Phantom Thread, 
  • The Post, 
  • The Shape of Water,
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri.

Nominirani za najboljeg glavnog glumca:

  • Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya, Get Out
  • Gary Oldman, Darkest Hour
  • Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Nominirane za najbolju glavnu glumicu:

  • Sally Hawkins, The Shape of Water
  • Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie, I, Tonya
  • Saoirse Ronan, Lady Bird
  • Meryl Streep, The Post

Nominirani za najboljeg sporednog glumca:

  • Willem Dafoe, The Florida Project
  • Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins, The Shape of Water
  • Christopher Plummer, All the Money in the World
  • Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Nominirane za najbolju sporednu glumicu:

  • Mary J. Blige, Mudbound
  • Allison Janney, I, Tonya
  • Lesley Manville, Phantom Thread
  • Laurie Metcalf, Lady Bird
  • Octavia Spencer, The Shape of Water

Nominirani za najboljeg redatelja:

  • Christopher Nolan, Dunkirk
  • Jordan Peele, Get Out
  • Greta Gerwig, Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
  • Guillermo del Toro, The Shape of Water

Nominirani za najbolji animirani film:

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

Nominirani za najbolji kratki animirani film:

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

Nominirani za najbolji adaptirani scenarij:

  • Call Me by Your Name, James Ivory
  • The Disaster Artist, Scott Neustadter & Michael H. Weber
  • Logan, Scott Frank & James Mangold and Michael Green
  • Molly’s Game, Aaron Sorkin
  • Mudbound, Virgil Williams and Dee Rees

Nominirani za najbolji originalni scenarij:

  • The Big Sick, Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
  • Get Out, Jordan Peele
  • Lady Bird, Greta Gerwig
  • The Shape of Water, Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Martin McDonagh

Najbolja kinematografija:

  • Blade Runner 2049, Roger Deakins
  • Darkest Hour, Bruno Delbonnel
  • Dunkirk, Hoyte van Hoytema
  • Mudbound, Rachel Morrison
  • The Shape of Water, Dan Laustsen

Najbolji dokumentarni film:

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

Najbolji kratki dokumentarni film:

  • Edith+Eddie
  • Heaven is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

Najbolji strani film:

  • A Fantastic Woman (Čile)
  • The Insult (Libanon)
  • Loveless (Rusija)
  • On Body and Soul (Mađarska)
  • The Square (Švedska)

Najbolja montaža:

  • Baby Driver, Jonathan Amos, Paul Machliss
  • Dunkirk, Lee Smith
  • I, Tonya, Tatiana S. Riegel
  • The Shape of Water, Sidney Wolinsky
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Jon Gregory

Najbolja montaža zvuka:

  • Baby Driver, Julian Slater
  • Blade Runner 2049, Mark Mangini, Theo Green
  • Dunkirk, Alex Gibson, Richard King
  • The Shape of Water, Nathan Robitaille
  • Star Wars: The Last Jedi, Ren Klyce, Matthew Wood

Najbolje miksanje zvuka:

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

Najbolji produkcijski dizajn:

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

Najbolja muzika:

  • Dunkirk, Hans Zimmer
  • Phantom Thread, Jonny Greenwood
  • The Shape of Water, Alexandre Desplat
  • Star Wars: The Last Jedi, John Williams
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Carter Burwell

Najbolja originalna pjesma:

  • Mighty River iz Mudbounda, Mary J. Blige
  • Mystery of Love iz Call Me by Your Name, Sufjan Stevens
  • Remember Me iz  Coco, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
  • Stand Up for Something iz Marshall, Diane Warren, Common
  • This Is Me iz The Greatest Showman, Benj Pasek, Justin Paul

Najbolja šminka i frizura:

  • Darkest Hour
  • Victoria and Abdul
  • Wonder

Najbolja kostimografija:

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Victoria and Abdul

Najbolji vizualni efekti:

  • Blade Runner 2049
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

NAJGLEDANIJI VIDEO DANAS NA PORTALU:

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA - Portal Novi.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Novi.ba!