U VELIKOJ STE ZABLUDI! Većina PUNI bateriju na smartfonu POGREŠNO, evo KAKO treba!

Magazin
U VELIKOJ STE ZABLUDI! Većina PUNI bateriju na smartfonu POGREŠNO, evo KAKO treba!
.

Svima je poznato da baterije na pametnim telefonima jedva potraju jedan dan. Sa druge strane, svi misle da je to fabrički tako, ali tome smo i mi doprinijeli jer ih sve vrijeme punimo na pogrešan način. Mnogi vjeruju da će češće punjenje naneti štetu bateriji pa čekaju da se skroz isprazni kako bi je priključili, ali da li je tako?

Ispostavlja se da je to potpuno pogrešno.

Sajt pod nazivom "Battery University" kompanije Cadex koja proizvodi baterije, objasnio je koliko su litijum-jonske baterije u pametnim telefonima osjetljive na „stres“. Oni tvrde da kao i kod ljudi, baterija je osjetljiva na "stres".

Ako hoćete da produžite "životni vijek" vašoj bateriji, treba da promijenite način na koji je punite.


Prekinite punjenje na vrijeme

Kada se baterija napuni, skinite telefon sa punjača. Ako ostavite napunjenu bateriju preko noći da se i dalje puni, može se oštetiti.


Nemojte puniti do 100 posto

Litijum-jonske baterije ne moraju da budu u potpunosti napunjene, niti je to poželjno. Tačnije, najbolje je da se nikada ne puni do kraja.

 

Punite bateriju što češće!

Punite telefon kad god možete. Baterije na našim telefonima će biti u mnogo boljem stanju ukoliko se više puta u toku dana pune.


Neka telefon bude hladan!

Potrudite se da telefon bude u hladnom, to jest da bude hladan, jer su baterije osjetljive na toplotu. Ukoliko primijetite da se telefon pretjerano zagrijeva u toku punjenja, skinite futrolu ukoliko je koristite. Ako ste na suncu, zaštitite telefon.

(srbijadanas.com)

 

Ne propustite