Judo klub Borsa najuspješniji na prvenstvu Bosne i Hercegovine sa čak četiri reprezentativca

Judo
.

Judo klub "Borsa" iz Mostara je na održanom prvenstvu Bosne i Hercegovine u uzrastu ml. seniora i seniorki do 23 godine osvojio titulu najuspješnijeg judo kluba.

U ukupnom poretku Judo klub "Borsa" je sa osvojenih 12 bodova zauzeo 1. mjesto, dok je drugo mjesto zauzela ekipa Judo kluba Famos iz Istočnog Sarajeva sa osvojenih 9 bodova, a treće mjesto Judo klub "Bosna" iz Sarajeva sa osvojenih 8 bodova.

Judo klub "Borsa" na natjecanju je nastupila sa 9 natjecatelja, a čak njih 6 ušlo je u finale.

Ostvareni su odlični rezultati, a između ostalog titulom prvaka BiH okitli su se Petar Zadro i Jure Zovko, ponovivši tako rezultat sa proteklog prvenstva BiH održanog prošle godine u Sarajevu.

Petar Zadro, Jure Zovko, Jozo Zovko i Domagoj Marić svojim nastupima i rezultatom kvalificirali su se u reprezentaciju BiH za urast ml. seniora do 23 godine, te će tako imati pravo nastupa na predstojećem prvenstvu Europe koje će se održati 10.-13.11. u Podgorici, piše hercegovina.info.