NA POSLU RADIM JOGU, JEDEM SLATKIŠE I IDEM U TERETANU Evo kako je Beograđanka uspjela da se ZAPOSLI U GOOGLEU

Internet
NA POSLU RADIM JOGU, JEDEM SLATKIŠE I IDEM U TERETANU Evo kako je Beograđanka uspjela da se ZAPOSLI U GOOGLEU
- Moj tim je izvanredan, motiviše me da napredujem i razvijam se. Na poslu se osjećamo kao kod kuće, imamo koju god hranu poželimo na raspolaganju, a na pauzi idemo u teretane ili na časove joge - kaže Jelena

Uživam u "Googleu". Trenutno radim na proizvodu Google shoping, gdje mi društvo prave kolege 15 različitih nacija.

- Moj tim je izvanredan, motiviše me da napredujem i razvijam se. Na poslu se osjećamo kao kod kuće, imamo koju god hranu poželimo na raspolaganju, a na pauzi idemo u teretane ili na časove joge.

Ovako je Jelena Antić, softverska inženjerka u švicarskoj kancelariji, opisala radni dan u jednoj od najpoželjnijih kompanija na svijetu, piše Blic.

San svakog inženjera je da radi u kompaniji Google, a kako taj posao zapravo izgleda otkrila nam je Jelena na "Enter" konferenciji. Ona je poslije završenog Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu uspjela da se zaposli u Googleu.

A kako je Jelena dobila taj posao i kako izgleda sam proces zapošljavanja, ohrabrit će mnoge koji posjeduju neophodno znanje i poznaju engleski jezik da se prijave na neki od njihovih oglasa.

google-kancelarija

Proces zapošljavanja može da teče na dva načina: praksa i konkurs za posao, koji se nalaze na Googleovom sajtu za karijere.

- Prvi je ukoliko se počne sa prijavom za praksu, koja traje od tri do šest mjeseci, podrazumjeva puno radno vrijeme i plaćena je. Za dobijanje prakse prolaze se krugovi koji se sastoje od tri do četiri dugačka telefonska intervjua, nakon čeka slijedi intervju uživo. Poslije šest mjeseci, ukoliko poželite da se prijavite na posao za stalno, uslijedit će još dva intervjua, nakon kojih će komisija odlučiti da li će vam ponuditi posao - priča Jelena.

Slijedeće prijave za praksu bit će otvorene u septembru.

Ukoliko se prijavite direktno na oglas za posao, uslijedit će isti krugovi, samo bez prakse.

- Jako je važno da tokom intervjua sve vrijeme pričate glasno i samouvjereno - posavjetovala je inženjerka sve buduće Google kandidate.

Specifičnost te kompanije ogleda se u tome što od kandidata za posao ne traže visoke ocjene ili prosjek, već nešto što se popularno zove "googlines".

"Googlei" bi, prema njihovom opisu, bila osoba koja je timski igrač, neko ko pokazuje inicijativu, ali je ujedno i skroman, sposoban da se brzo i lako adaptira na okruženje i da vrijedno radi.

- Znanje vezano za samu poziciju je najmanje bitno, ali neophodno. Ono što se najviše gleda kod selekcije kandidata je proces razmišljanja te osobe - dodaje Jelena.

Mnogi su mitovi o tome kako izgleda radno mjesto u toj kompaniji, a istina nas je još više iznenadila. Iz prve ruke Jelena kaže da je nju impresioniralo koliko se vodi računa o ishrani zaposlenih, ali i da im je čokolada dostupna u neograničenim količinama.

google-kancelarija2

- Ukoliko pak sa grickalicama pretjeraju u kampusu, postoje teretane sa ličnim trenerima, kao i joga, spining, zumba i ostale sportske aktivnosti, tako da nema izgovora da ne treniraju. Zaposlenima koji ne vole jače treninge već samo lagane šetnje, društvo mogu da prave i psi, s obzirom na to da je "Google" pet-friendly kompanija, a ima čak i svoja tri psa domaćina - kaže Jelena.

A da je svaki pojedinac bitan kompaniji koja ima zaposleno oko 60.000 ljudi govori i činjenica da se petkom održavaju sastanci pod nazivom TGIF, u prevodu "Hvala Bogu što je petak", na kom svi zaposleni razgovaraju, razmjenjuju ideje i postavljaju pitanja osnivačima kompanije, kao i direktorima.

Ne propustite