ŽILAVI BERGAMO: Juve imao pobjedu u rukama, Atalanta ugrabila remi u 89. minuti!

Podjela bodova Atalante i Juventusa

Odličnom utakmicom u Bergamu, Atalanta i Juventus su otvorili 34. kolo Serie A.

Poveli su domaći preko Contija u 45', no Staroj dami je trebalo samo 10 minuta igre u drugom poluvremenu da dođe do poravnanja. Istina, gol za 1:1 djelo je domaćeg fudbalera Spinazzole koji je matirao svog golmana.

U nastavku meča Juve dolazi do preokreta i to pogotkom Danija Alvesa iz 83. minute. Činilo se da će Juve punog plijena napustiti Bergamo, ali žilavi domaćini dolaze do izjednačenja i konačnih 2:2 u 89'. Strijelac je bio Freuler.

Juventus je lider prvenstva sa 84 boda, a Atalanta za sada dijeli četvrtu poziciju sa Laziom. Oba tima imaju po 64 boda.