DIVLJAČKI ISPAD MOURINHOVE ZVIJEZDE: Glavom nokautirao Aguera u mančesterskom derbiju (VIDEO)

Sport
DIVLJAČKI ISPAD MOURINHOVE ZVIJEZDE:  Glavom nokautirao Aguera u mančesterskom derbiju (VIDEO)
Belgijska zvijezda Manchester Uniteda Marouane Fellaini, koji uživa veliko povjerenje Josea Mourinha, bio je tragičar tragičnog mančesterskog derbija koji je završio 0:0.

Bio je to derbi kojeg će što prije htjeti zaboraviti i navijači, i Mourinho, i njegov rival Pep Guardiola čija je momčad dominirala svih 90 minuta, ali njegovi napadači nisu uspjeli probiti sjajnog De Geu.

Cityju nije pomoglo ni što su zadnjih desetak minuta igrali s igračem više nakon isključenja Fellainija. Belgijac se osramotio divljačkim potezom u 83. minuti kada je najprije zaradio žuti karton za oštar prekršaj, a onda glavom u glavu udario Sergija Aguera. Argentinac je odmah pao kao nokautiran, a sudac isključio Fellainija. Između dva kartona prošlo je 19 sekundi.

Upravo je Aguero stvarao najviše problema obrani Uniteda i imao najbolju priliku na utakmici već u 9. minuti kada je pogodio stativu. Imao je devet udaraca na gol, što je polovica

Cityjevih udaraca prema De Geinim vratima, no nisu ga uspjeli slomiti. Španjolac je skupio šest obrana.

Nula u derbiju nije odgovarala nijednom treneru. Oba velikana su u borbi za treće mjesto koje vodi izravno u Ligu prvaka, a koje drži Liverpool s utakmicom više 66 bodova. Manchester City ima bod, a United dva boda manje. U utrci je i Arsenal koji ima utakmicu manje od oba Manchestera.