Fudbaleri Širokog Brijega u finalu Kupa BiH

Širokobriježani su danas bili bolji u revanš meču od Željezničara na stadionu Grbavica rezultatom 3:0, nakon prve utakmice na Pecari kada su također bili bolji od sarajevske ekipe s 1:0.

Fudbaleri Širokog Brijega plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Široki je večeras u vodstvo došao u 5. minuti preko Dejana Čabraje koji je iskoristio pometnju u odbrani domaćina i postigao zgoditak.

Šest minuta poslije, Boris Pandža je povisio rezultat nakon izvedenog kornera gdje se dobro snašao i matirao golmana Željezničara Vedrana Kjosevskog.

U finišu prvog poluvremena za Željezničar je dosuđen penal ali je golman Širokog Luka Bilobrk sjajno odbranio udarac Zajka Zebe s bijele tačke.

Tim s Grbavice je u drugom poluvremenu kao i u prvom nastavio s blijedom igrom, a rezultat toga je i treći gol Širokobriježana u 56. minuti, kojeg postiže ponovo Čabraja s lijeve strane preciznim udarcem.

Do kraja utakmice Željezničar je mogao do počasnog pogotka iz penala u 74. minuti, ali raspoloženi Bilobrk ponovo sjajno interveniše i brani udarac Bekrića.

Široki Brijeg će u finalu Kupa BiH igrati protiv Sarajeva 10. i 17. maja.