Danci opravdali ulogu favorita u paklenoj atmosferi Mejdana

Ostali sportovi
Rukometna reprezentacija Danske slavila je očekivano večeras u Tuzli protiv BiH sa 25:23.

Sjajna atmosfera i veoma dobra igra naših najboljih rukometaša nije nam ipak bila dovoljna makar za bod.

Hrabro smo počeli meč u Mejdanu protiv apsolutnog favorita, a nismo im dozvoljavali da se rezultatski odvoje. Čak naprotiv, u nekoliko navrata imali smo priliku povesti i sa po dva gola razlike.

Ipak, prvo poluvrijeme pripalo je gostima rezultatom 12:11. Nestalo nam je daha u samom finišu poluvremena, ali srećom aktuelni svjetski i evropski viceprvaci nisu uspjeli otići na odmor s većom prednošću.

U nastavku slična slika, a Danci su konstantno bili u vodstvu. Tako su imali i po tri pogotka viška, a u 51. minuti Hansen je golom ih doveo na plus četiri. Bilo je izvjesno da je trijumf favoriziranih gostiju blizu, ali Zmajevi se nisu predavali, te su herojski izdržali do kraja.

Itekako se osjetilo neigranje Ivana Karačića, ali i s njim u sastavu teško da smo mogli očekivati trijumf.

Najbolji u našem sastavu bio je Muhamed Toromanović sa šest pogodaka, piše Sport.ba.

U redovima Danaca sjajni Landin je imao 15 odbrana, od čega nekoliko zicera.

Treba istači da je prepuni Mejdan velikim aplauzom ispratio oba sastava, te je to bio još jedan dokaz da su naši igrači ostavili srce na terenu večeras.