Drama na Old Trafordu, Ibra "krivac" za remi

Odličan duel na Old Trafordu odigrali su u nedelju Mančester Junajted i Liverpul, na kraju je okršaj dva najtrofejnija engleska kluba, jubilarni 50. u Premijer Ligi, završen bez pobjednika - 1:1. Džejms Milner je nastavio seriju golova iz penala, ali je Zlatan Ibrahimović ponovo bio junak Junajteda.

Prva situacija vrijedna pomena dogodila se u 17. minutu, kada je Dejan Lovren nespretno vratio loptu ka svom golu, a Minjole za djelić sekunde bio brži od Ibrahimovića i spriječio da Junajted povede.

Već u narednom napadu domaćina, Mhitarijan je odlično uposlio Pogbu, ovaj je bio u prilici da dovede "Crvene Đavole" u vodstvo, ali šutirao slabijom lijevom nogom, pa je lopta prošla pored gola.

Kazna je uslijedila u 26. minutu, a krivica ide dvojcu Džons - Pogba. Prvo je Fil Džons bio neoprezan pred svojim golom, Firmino umalo iskoristio njegovu grešku, da bi nakon izvedenog kornera Pol Pogba panično igrao rukom pred svojim golom. Dosuđen je jedanaesterac, a precizan je bio Džejms Milner, kome je to bio 11. uspješno izvedeni penal zaredom.

Mančester Junajted je mogao da izjednači u 33. minutu, Zlatan Ibrahimović je uputio snažan šut iz slobodnog udaraca, sa ivice šesnaesterca, Minjole ponovo odlično reagovao.

Čuvar mreže gostiju ponovo je bio na visini zadatka u finišu prvog poluvremena, kada je zaustavio šut Mhitarijana iz još jednog opasnog kontra napada Mančestera.

Murinjo je u nastavku pružio šansu Mati, Runiju i Felainiju, a posljednja dvojica su bili zaslužni za izjednačenje u 84. minutu. Prvo je Belgijanac nakon centaršuta Runija pogodio stativu, da bi u nastavku akcije Valensija centrirao sa desne strane a Ibrahimović poslao loptu pod prečku Minjoleovog gola.

Uslijedila je dramatična završnica, Vajnaldum je u trećem minutu nadoknade mogao da se proslavi, ali je slabo šutirao, pa je De Hea uhvatio "živu loptu".

Ostalo je 1:1, Liverpul je sada diobi drugog mjesta sa Totenhemom, i ima sedam bodova manje od vodećeg Čelsija, dok je Junajted na šestom mjestu sa pet bodova zaostatka za timom Jirgena Klopa.