BiH i drugi put bolja od Saudijske Arabije u Beogradu: Veliki preokret Zmajeva

Ostali sportovi
BiH i drugi put bolja od Saudijske Arabije u Beogradu:  Veliki preokret Zmajeva
Nakon sinoćnje pobjede od 28:22 rukometna reprezentacija BiH drugi put u samo 15 sati savladala je Saudijsku Arabiju rezultatom 36:35.

Za razliku od prvog meča, kada je naš tim od početka do kraja kontrolisao tempo igre, u drugom susretu selektor Saudijske Arabije Nenad Kljajić na teren je izveo poptuno drugu postavu.

Ova postava Suadijaca bila je dosta niža i nezgodnija za našu postavku igre, kako u napadu tako i u odbrani. Arabija je vodila cijelim tokom meča, a u jednom trenutku imala je i velikih sedam golova razlike (19:12).

Kako se meč primicao kraj naš tim je topio prednost Arapa, a do prvog vodstva bh. reprezentacija stigla je u 58. minuti golom Vranješa za 34:33. Do kraja meča naša reprezentacija uspjela je stići do pobjede, a 15-ak sekundi do kraja mladi Vladan Lončar svojim drugim golom na meču pogađa za 36:35.

Dvorana na Košutnjaku. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Srbija). Sedmerci: BiH 4(3), S. Arabija 1 (1). Isključenja: BiH 6, S.Arabija 6 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA: B. Burić (1 odbrana), Serdarević (9 odbrana), Efendić (2 odbrane), Ovčina, Nuić 6, Terzić 1, Vegar 5 (3), Čelica, Lončar 2, Tarabochia, Marjanac 1, Karačić, Pavlak, Malinović, Vražalić 5, Jarak, Zulfić, S. Burić 10, Vranješ 6, Prce, Toromanović. Selektor: Bilal Šuman.